Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Facebook 15: esimene investeering oli 35 dollarit

Facebooki asutaja Mark Zuckerberg internetikonverentsil San Franciscos 2007. aastal. FOTO: Paul Sakuma/AP

Kuu aega enne seda, kui Mark Zuckerberg lõi oma Harvardi ülikooli ühiselamutoas 2004. aasta 4. veebruaril veebisaidi thefacebook.com (nimi muudeti lühemaks alles hiljem), oli ta maksnud veebiaadressi registreerimistasu 35 dollarit ning seejärel kuutasuna välja käinud 85 dollarit.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teenuse populaarsus ületas aga igasugused ootused. Juba sama semestri lõpus oli kasutajate arv jõudnud 100 000 tudengini 30 ülikoolist. Heade sidemetega kursusekaaslane vedas Zuckerbergi mööda Manhattanit, et investoreid leida. Ühel neist kohtumistest pakkus üks investor hoobilt 10 miljonit dollarit. Mark Zuckerberg oli just saanud 20-aastaseks, tema ettevõte oli vaevu neljakuune.

Zuckerberg ei kaalunud minutitki ja lükkas pakkumise tagasi, kirjutas ajakiri Fortune üheksa aasta eest. Selle asemel viis ta ettevõtte suveks üle tehnoloogiasektorite tõotatud maale – Räniorgu Palo Altosse, kus üüris neljatoalise maja, millest sai nii ettevõtte kontor kui ka tema eluase. Ta veenis oma toakaaslast Dustin Moskovitzi loobuma suvepraktikast Harvardi ülikoolis ning hakkama sisuliselt ettevõtte ärijuhiks.

Tagasi üles
Back