L, 28.01.2023

Graafik: Baltika aktsia vajub üha sügavamale ja sügavamale

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Graafik: Baltika aktsia vajub üha sügavamale ja sügavamale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Baltika juht Meelis Milder.
Baltika juht Meelis Milder. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Samal ajal kui ettevõtte juht Meelis Milder teatas täna pärast aktsionäride üldkoosolekut, et aktsionärid toetavad Baltika uut suunda, langeb moerõivaste müüja aktsia järjest üha sügavamale ja sügavamale.

Pärast seda, kui Baltika teatas märtsi keskel, et plaanib küsida investoritelt aktsiakapitali tõstmiseks viis miljonit eurot, reageeris aktsia järgnevatel päevadel 40 protsenti 16,7 sendini aktsia. Enne seda oli aktsia langenud ajaloo madalaimale tasemele 11,7 sendini olles päevasiseselt kukkunud koguni nimiväärtuseni, mis on kümme senti.

Aktsia hinnatõus kestis siiski vaid kaks päeva hakkas seejärel langema ning sellel teisipäeval langes taas ajaloo madalaimale tasemele.

Baltika aktsia tänane sulgemishind oli 10,8 senti, mis oli sama, mis eilne sulgemishind, aga päevasiseselt käis 10,6 sendil.

Eelseisva aktsiaemissiooniga kasvab Baltika aktsiate arv kuni poole võrra.

Meelis Milderi sõnul on suuraktsionär KJK Fund Sicav-SIF, kellele kuulub 38,9 protsenti aktsiatest, juba kinnitanud valmisolekut märkida uusi aktsiaid proportsionaalselt oma osalusele ning emissiooni tingimustes määratud korrale kuni 5 miljoni euro ulatuses, sõltuvalt teiste osalejate märkimisõiguste kasutamisest.

Märksõnad
Tagasi üles