N, 1.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Algab Efteni aktsiate märkimine

BNS
Algab Efteni aktsiate märkimine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Efteni juht ja suuromanik Viljar Arakas
Efteni juht ja suuromanik Viljar Arakas Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Baltimaade äripindadesse investeeriva kinnisvarafondi Eften Real Estate Fund III AS aktsiate pakkumine algab neljapäeval, ühe aktsia pakkumishind on 16 eurot. Investor Mari kaalub samuti aktsiate märkimist.

«Emissiooni maksimaalne maht on 16 miljonit eurot ja fondi praegustel aktsionäridel on aktsiate eelismärkimisõigus. Eften Real Estate Fund III AS rahastab emissiooniga kogutava kapitaliga ABC Motors müügi- ja teeninduskeskuse omandamisega seotud kontserni sildfinantseeringu lõpetamist summas 1,5 miljonit eurot, Tähesaju kaubanduspargis arendatava Hortese aianduskeskuse ehitust ning eeskätt uusi investeeringuid Balti riikide ärikinnisvarasse,» ütles fondi juhatuse liige Viljar Arakas pressiteate vahendusel.   

Tema sõnul investeerib fond üksnes stabiilset rahavoogu tootvasse ärikinnisvarasse. «Eelistame tugevate üürnikega ärihooneid, mille heasse käekäiku usume mitte ainult lähematel aastatel, vaid ka kaugemas tulevikus. Usun, et saame emissioonist laekuvat kapitali aja jooksul kasutada sobivate äripindade ostmiseks ja arendamiseks,» rääkis Arakas.

Kokku pakutakse emissiooniga kuni 1 miljon fondi uut aktsiat. Aktsiaid pakutakse kõigile füüsilistele ja juriidilistele isikutele Eestis kooskõlas aktsiate avaliku pakkumise prospektiga. Aktsiaid saab märkida 16. maist 31. maini kõikide Eesti kommertspankade vahendusel.

Aktsionäridel, kes olid fondi aktsionäride nimekirjas 7. mai Nasdaq CSD tööpäeva lõpu seisuga, on aktsiate osas proportsionaalne eelismärkimisõigus. Iga praegune aktsionär saab eelisjaotuse alusel juurde märkida 31 protsenti talle praegu kuuluvatest aktsiatest, kui märgitakse kogu emissiooni maht.

Seejuures ei ole olemasolevatel aktsionäridel kohustust aktsiaid märkida ja iga olemasolev aktsionär võib märkida ka vähem või rohkem. Minimaalselt saab märkida ühe aktsia hinnaga 16 eurot, millest 10 eurot on pakutava aktsia nimiväärtus ja 6 eurot on ülekurss. Pakutavad aktsiad annavad õiguse saada dividendi alates 2019. majandusaasta eest.

Eften Real Estate Fund III AS-i portfellist moodustab praegu 42 protsenti kaubanduskinnisvara, 30 protsenti logistikapinnad ning 28 protsenti büroohooned. Riikide lõikes on portfellist Leedus 68 protsenti, Eestis 24 protsenti ja Lätis 8 protsenti.

Fondi investeerimisportfelli kuuluvad DSV logistikakeskused Tallinnas, Riias ja Vilniuses, ABC Motors AS-i müügi- ja teeninduskeskus Tallinnas, Hortese aianduskeskus Laagris ning Lasnamäele rajatav Tähesaju Hortese aianduskeskus, Laagri Selver, ärikeskus Evolution Vilniuses, Saulės Miestase kaubanduskeskus Šiauliais ning Laisves 3 ja Ulonų büroohooned Vilniuses.

Fondi dividendipoliitika näeb ette, et igal aastal makstakse aktsionäridele dividendideks 80 protsenti fondi eelmise majandusaastaga kogunenud vabast rahavoost. Eelmise majandusaasta eest maksis fond dividendideks välja 100 protsenti vabast rahavoost ehk 3,1 miljonit eurot, mis tegi netodividendiks aktsia kohta 0,95 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles