L, 28.01.2023

Eestis alustab naistele suunatud 30-miljoniline riskikapitali fond

BNS
Eestis alustab naistele suunatud 30-miljoniline riskikapitali fond
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eurod. Pilt on illustreeriv.
Eurod. Pilt on illustreeriv. Foto: Pexels / CC0 Licence

Tallinnas alustab riskikapitali fond The Better Fund eesmärgiga tuua idufirmade rahastamisse sooline võrdsus, kaasates investoreid naistele suunatud 30 miljoni euro suurusesse fondi.

Asutajate eesmärk on vähendada Balti- ja Põhjamaades soolist palgalõhet, mis näiteks Eestis on Euroopas esikohal, teatas fond.

Alustav fond tõi esile, et ainult kolm protsenti riskikapitalist suunatakse naiste asutatud ettevõtetele, vaatamata sellele, et vähemalt ühe naissoost asutajaga ettevõtted teenivad 78 senti tulu iga riskikapitali dollari kohta – meessoost asutajate rajatud ettevõtete tulemustega võrreldes on see enam kui kaks korda parem tulemus.

The Better Fundi visioon on pakkuda piirkonna naisasutajatele kapitali kättesaadavust, aidates neil rahvusvaheliselt laieneda.

Asutajapartner Liina Laas märkis, et fond annab investoritele juurdepääsu varases faasis ettevõtetele, tagades samas ka selle, et see aitab naisasutajaid toetades lahendada soolist ebavõrdsust. 

«Naistesse investeerides saame vähendada soolist palgalõhet ja pakkuda investoritele suuremat tootlust, kuna usume et sooliselt tasakaalustatud meeskondadega ettevõtted toodavad paremaid tulemusi,» lisas Laas.

The Better Fund soovib muutusi juhtida just riskikapitalifondide abil, et rahastada piirkonna järgmist naissoost asutajate põlvkonda.

Fondi asutajate ringi kuuluvad asutaja ja eri tehnoloogiaettevõtteid juhtinud Liina Laas, Baltcapi partner ja Rimi Balticu juhatuse liige Ruth Valksaar ning investeerimispankur ja Euroopa, Lähis-Ida ning Aafrika regiooni (EMEA) 9 miljardi dollari fondi juht Fahim Muscatwalla.

Märksõnad
Tagasi üles