K, 29.03.2023

LHV ostab 5,2 miljoni eest osaluse Briti pangalitsentsi püüdvas firmas

PM Majandus
LHV ostab 5,2 miljoni eest osaluse Briti pangalitsentsi püüdvas firmas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pangaautomaat. Foto on illustreeriv.
Pangaautomaat. Foto on illustreeriv. Foto: Elmo Riig / Sakala

LHV Group plaanib omandada 4,455 miljoni naela (5,2 miljoni euro) eest 9,9-protsendilise osaluse Suurbritannia finantsettevõttes B-North. Tehingu eeltingimuseks on vajaliku rahastuse kokkusaamine ning Ühendkuningriigi järelevalveasutuse Prudential Regulation Authority litsents.

LHV teatas börsile, et Commercial and Northern Ltd, ärinimega B-North, on Manchesteris asuv tehnoloogiapõhine finantsettevõte, mis taotleb järelevalveasutuse UK Prudential Regulatory Authority ja finantsjärelevalve (Financial Conduct Authority) pangalitsentsi, et hakata pakkuma finantseerimist regionaalsetele väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Kogenud meeskonnaga ja suure kasvuambitsiooniga ettevõttel on valmisolek äriga alustada ja plaan asuda tegutsema 150 miljardi naela suurusel Ühendkuningriigi VKE laenuturul.

Suure kasvuvõimalusega äri

Ühendkuningriik on üks LHV koduturgudest, kus grupp otsib kasvuvõimalusi. LHV teatas, et B-Northi plaanide ja LHV panga senise teekonna vahel on selged paralleelid. See annab LHVle võimaluse aidata kaasa B-Northi ambitsioonide elluviimisele, rakendades kogemusi panga ülesehitamisest ja samas saada juurde teadmisi Ühendkuningriigi krediiditurust.

B-Northi plaan pakkuda väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele vajalikku krediiti konkurentidest efektiivsemalt, parimaid tehnoloogilisi lahendusi suhtepangandusega põimides, on LHV näitel suure kasvupotentsiaaliga äri.

Olemasolevate investorite hulgas on Greater Manchester Combined Authority ja Channel 4 Ventures. Lisaks LHV Groupile on B-North kaasamas kapitali teistelt investoritelt, sealhulgas LHV Varahalduse juhitavatelt pensionifondidelt.

B-Northi plaanide kohaselt kaasatakse vajaminev kapital 2021. aasta II kvartali jooksul, sellele peaks järgnema järelevalvelt loa saamine. Investeeringu täpsema sisu ja mõju LHV finantsplaanile avalikustab ettevõte tehingu eelduste täitumisel.

Märksõnad
Tagasi üles