Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Investor Mari: need on kolm aktsiat, mida ma müüa ei saa

Investor Mari FOTO: .

Nii nagu välja lubasin, jagan teiega oma konto ülevaadet. Hetkel on ainult kaks mu postisiooni kahjumis, aga seevastu on paar aktsiat end tasa ja targu kahekordseks paisutanud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alustame halvast: kõige suurem mure on mul hetkel Tallinki aktsiaga, mis ei idane ega mädane ning on mul ilusti 25% algselt sisse pandud summast ära kaotada osanud.

Selge see, et Tallinkit lõi koroonaviirus, aga mul tuleb korraks rahuliku peaga maha istuda ja mõelda, et kas on mõistlik teda hoida. Muidugi saab see kriis läbi ja siis hakkab rahvas jälle laevadega sõitm ja burgereid nosima – ma ikka kipun unustama, et Tallinkil on suur frantsiisiäri. Aga kas ajal, kus turul paljud teised ettevõtted heas sõiduvees on, pean ma Tallinkiga miinuses istuma? Ehk saan kuhugi mujale raha paremini ära paigutada ja ostan siis aktsia uuesti tagasi. Vot sellised mõtted siin rahvusliku laevafirma kohta.

Teine hädaline on taas Eesti esinumber teisest ärivaldkonnast – Swedbank. Kahjum pole siin teab mis suur, rahas vaid kümmekond eurot, aga taaskord: turul on praegu nii palju aktsiaid, mis rallivad, miks peaksin ma kinni istuma väärtpaberiga, mis suurt midagi ei tee?

Loe artiklist millised on need kolm aktsiat, mida investor Mari müüa ei saa ning vaata tabel-ülevaadet tema praegusest portfellist. Samuti vaata, mis summa Mari investeeerib läheneval palgapäeval oma palgast aktsiatesse.

Tagasi üles
Back