R, 9.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Robinhood kritiseerib Buffettit ja Mungerit uue investorite põlvkonna solvamise pärast

Ronald Reinap
Robinhood kritiseerib Buffettit ja Mungerit uue investorite põlvkonna solvamise pärast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Robinhoodi äppi logo.
Robinhoodi äppi logo. Foto: Patrick Sison/AP

Jaeinvestoritele keskendunud börsimaakler Robinhood Financial andis vastulöögi Warren Buffetti kommentaaridele, mis võrdlesid miljoneid kogenematuid päevakauplejaid, kes sellel ja eelmisel aastal aktsiaturule sisenesid, hasartmänguritega.

 

Berkshire Hathaway laupäeval toimunud aastakoosolekul esinedes ütles Warren Buffett, et Robinhood on meelitanud suure hulga inimesi, kes lihtsalt teevad panuseid lühiajalistele hinnamuutustele. Buffetti kauaaegne äripartner Charlie Munger vastas karmimalt, öeldes, et antud olukord on «sügavalt vale».

«Kui viimane aasta on meile midagi õpetanud, siis see on see, et inimesed on väsinud kõiksugu Warren Buffettitest ja Charlie Mungeritest, kes tegutsevad nii, nagu nad oleksid ainsad investeerimise oraaklid,» ütles esmaspäeval Robinhoodi avaliku poliitika kommunikatsiooni juht Jacqueline Ortiz Ramsay. «Ja Robinhoodis ei hakka me vaiki olema, kui nad halvustavad igapäevaseid inimesi selle üle, et nad oma finantselu üle kontrolli haaravad.»

CNBC avaldatud avalduses ütles Robinhood, et on olemas «vana vahtkond, kes ei taha, et keskmistel ameeriklastel oleks koht Wall Streeti lauas, nii et nad peavad madale laskuma kasutades solvanguid. Tulevik on mitmekesine, haritum ja edasiviiv, kaasates tehnoloogiaid, millel on võrdsustav jõud.»

Igaastasel aktsionäride kohtumisel ütles Buffett: «Selles pole midagi ebaseaduslikku, pole midagi ebamoraalset, kuid ma ei usu, et te saate ehitada ühiskonna nende inimeste ümber, kes sellega tegelevad,» ütles ta.

Mungeri kommentaar oli, et «see on lihtsalt jumala kohutav, et midagi sellist tõmbaks investeeringuid tsiviliseeritud inimeselt ja korralikelt kodanikelt,» ütles ta. «See on sügavalt vale. Me ei taha teenida oma raha inimestele kahjulikke asju müües.»

Märksõnad
Tagasi üles