T, 31.01.2023

1Partner: kinnisvaratehingute vähenemine on märk turu rahunemisest

BNS
1Partner: kinnisvaratehingute vähenemine on märk turu rahunemisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1Partner kinnisvara juht Martin Vahter.
1Partner kinnisvara juht Martin Vahter. Foto: Tairo Lutter

Mais tehti Tallinnas võrreldes aprilliga viiendiku võrra vähem kinnisvaratehinguid. 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on tehingute arvu vähenemine märk turu rahunemisest.

Maa-ameti andmetel tehti mais Tallinnas kinnisvaraga kokku 1194 ostu-müügitehingut, mis on 20 protsenti vähem kui aprillis. Kortereid müüdi pealinnas 886, mis on 13 protsenti vähem kui kuu varem.

«Inimesed saavad rohkem ringi liikuda ja tegeleda teiste asjadega ning uue kodu otsimine pole enam nii tungiv prioriteet. Suvel tehakse tavapäraselt niikuinii vähem tehinguid, mistõttu on ka järgmistel kuudel oodata kerget jahtumist,» ütles Vahter.

Maa-ameti andmetel tõusis Tallinna korteri ruutmeetri hind kuuga 2,9 protsenti. Eelmise aasta maiga võrreldes on hind kerkinud 6,6 protsenti. Kalleim korter müüdi 633 000 euroga. «Samas püsivad hinnad endiselt kõrged ning mais sündis 2271 euroga uus Tallinna korteri keskmise ruutmeetri hinnarekord,» märkis Vahter.

«See, kas sügisel on tehinguaktiivsus sama, mis kevadel, sõltub mitmest tegurist – ühest küljest saavad suve jooksul paljud inimesed vaktsineeritud ning riik ilmselt enam nii lukku ei lähe, mis vähendab kinnisvaraturule survet. Teisalt uute korterite defitsiit selleks ajaks veel ei lahene ning kasvab inflatsiooniootus, mis paneb inimesi otsima kohti, kuhu vaba raha paigutada,» tõdes Vahter.

Mais müüdi Tallinnas 26 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 15 võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 575 000 euroga. Möödunud kuul müüdi Tallinnas 13 elamumaa krunti, mis on aprilliga võrreldes ühe võrra vähem. Kalleim krunt maksis 245 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles