Elmo Rendi käive kasvas mullu enam kui poole võrra, kuid plaanile jäädi selgelt alla

FOTO: ELMO Rent

Peagi börsile tuleva Elmo Rendi eelmise aasta käive kasvas 62 protsenti, 449 000 euroni, kuid jäi ettevõtte prognoositust ikkagi veerandi võrra väiksemaks.

Ettevõtte mullune kasum oli 2414 eurot. 2020. aasta lõpuks oli neil 34 rendipunkti Tallinnas ning Tartus ja üle 90 keskkonnasõbraliku auto. Ettevõtte mullused eesmärgid olid kasvatada müügitulu 600 000 euroni ja suurendada autopark 120 autoni, mis aga ei täitnud. Elmo hinnangul oli selle peamiseks mõjutajaks COVID-19 poolt põhjustatud autotehaste tarneprobleemid.

Juuni alguses teatas ettevõte, et viib aktsiad börsile. Eelmisel nädalal alanud märkimisperiood kestab 14. juunini. Kokku pakutakse 120 000 aktsiat, kuid kui hästi läheb, suurendatakse aktsiate arvu 80 000 aktsia võrra. Ühe aktsia hinnaks on 5 eurot, sellest 10 senti on nimiväärtus, ülejäänu on ülekurss. Kokku loodab firma investoritelt koguda 600 000 kuni miljon eurot. Firma teatas, et raha läheb sõidukite jagamise ja sellega kaasneva tehnoloogia arendamiseks. Peale märkimisperioodi lõppu noteeritakse aktsiad First Northi alternatiivbörsil.

Käesolevaks aastaks prognoositakse ligi miljoni euro suurust müügitulu, kasumisse plaanitakse jõuda 2023. aastal. Samuti jätkatakse aktiivselt teenuse ja tehnoloogia arendusega. Ettevõtte eesmärgiks on suurendada autopark vähemalt 150 autoni, tuua teenusesse elektrilised mootorrattad ja rollerid, viia lõpuni kaugjuhitava auto tehnoloogia arendus ning teha otsused konkreetsetele välisturgudele sisenemise osas.

Tagasi üles
Back