Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Skeleton kaasas investoritelt värskeid miljoneid

Skeleton Technologies juhatuse esimees Taavi Madiberk. FOTO: Eero Vabamaegi

Skeleton Technologies kaasas uues voorus investoritelt 29 miljonit, õla panid alla mitmed vanad tuttavad.

Skeleton Technologies kaasas värskes voorus investoritelt 29 miljonit eurot. Varem oli saadud jua 41,3 miljonit eurot, õla panid alla nii MM Grupp kui ka Harju Elekter. Viimane panustas miljon eurot ning kasvatas oma osaluse ettevõttes 7,22 protsendile.

Rahastamise D-vooru tulemusel kaasas Skeleton Technologies investeeringutena kokku 70,4 miljonit eurot. Selle hulgas on nii 2020. aasta novembris välja kuulutatud 41,3 miljonit eurot kui ka D2-voorus Marubeni Corporationi, makseplatvormi Adyen asutajatest investorite rühma ning mitmete Euroopa tööstusinvestorite poolt lisandunud 29 miljonit eurot.

Erainvestorite rahastusele eelnes 51 miljoni euro suurune rahastus Saksamaa majandus- ja energeetikaministeeriumi ja Saksimaa liidumaalt, mis kuulutati välja 2021. aasta märtsis. Seega on viimase kaheteistkümne kuu jooksul kaasatud ettevõttesse lisakapitali üle 120 miljoni euro.

Autotööstuse, tootmise ja energiavõrgu stabiilsuse tagamiseks mõeldud energiasalvestite valdkonna ülemaailmne tehnoloogialiider Skeleton Technologies teatas täna rahastamise D-vooru edukast lõpetamisest, mille viimases etapis lisati ettevõttesse 29 miljonit eurot.

Investorite seas on MM Grupp ja Harju Elekter,  mitmed Euroopa tööstusinvestorid ja rühm ettevõtjaid, «kes kasvatasid makseplatvormi Adyen loomisest kuni eduka IPOni», teatas Skeleton.

Skeleton Technologies tegevjuht ja asutaja Taavi Madiberk ütles, et Skeleton kasvab suure kiirusega ja valmistub tegevust laiendama, kuna nõudlus kasvab.

«Erinevalt Teslast, Panasonicust või LGst, kes kasutavad sarnaseid tooraineid ja võistlevad samm-sammuliste tehniliste arengutega, on Skeleton läinud alternatiivset teed ja keskendub vertikaalintegratsioonile, mis põhineb meie patenteeritud kumeral grafeenil. Alustasime üsnagi kitsas nišis, superkondensaatoritega, ja liigume nüüd edasi superakudega, kattes eriti tõhusate ja suure võimsusega akude turuosa. Oma strateegia järgmise sammuna püüame ühendada pika elueaga kiiresti laetavad superkondensaatorid ning suure võimsusega kauakestvate akude tehnoloogia. Nii saame pakkuda konkurentsivõimelisemaid suurema sõiduulatusega elektrisõidukite akusid kui praegu turul saadaolevad või arendusjärgus analoogid,» selgitas Madiberk.

Viimatine täiendav investeering järgnes esialgsele 41,3 miljoni euro suurusele D-rahastusvoorule 2020. aasta novembris ning Saksamaa majandus- ja energeetikaministeeriumi ja Saksimaa liidumaa 51 miljoni euro suurusele investeeringule, mis kuulutati välja 2021. aasta märtsis. Kokku on Skeleton viimase 12 kuuga kaasanud kapitali 121,3 miljonit euro ulatuses.

Tagasi üles
Back