L, 28.01.2023

Finantsinspektsioon piiras oluliselt ettevõtte Cresco Väärtpaberid teenuseid

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Finantsinspektsioon piiras oluliselt ettevõtte Cresco Väärtpaberid teenuseid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Cresco Väärtpaberid ei tohi enam uusi kliente teenindada
Cresco Väärtpaberid ei tohi enam uusi kliente teenindada Foto: Jaanus Lensment/Postimees/Scanpix

Finantsinspektsioon keelas alates tänasest aktsiaseltsil Cresco Väärtpaberid uute kliendisuhete loomise ning uutele klientidele investeerimisteenuste ja investeerimisteenuse kõrvalteenuste osutamise. 

Finantsinspektsiooni otsus põhineb asjaolul, et Cresco ei ole nõuetekohaselt avalikustanud 2019. ja 2020. majandusaasta aruandeid ja nendega seonduvaid dokumente.

Finantsinspektsiooni juhatuse liikme Siim Tammeri hinnangul ei ole Cresco käitumine kohane finantsjärelevalve all olevale isikule. «Majandusaasta aruanded ja nendega seotud dokumentide avalikustamine teenib olulist avalikkuse teavitamise funktsiooni. Finantsinspektsioon on korduvalt määranud Crescole vastavate kohustuste täitmisele suunamiseks sunniraha, kuid seni ei ole see oma eesmärki täitnud ja aruanded on endiselt avaldamata, mistõttu tugevamate järelevalveliste meetmete rakendamine oli finantssektori eesmärke arvestades vältimatu,» ütles Tammer.

Cresco olemasolevatele klientidele ei muutu midagi ja Cresco võib neile investeerimisteenuseid ja investeerimisteenuste kõrvalteenuseid jätkuvalt edasi osutada.

Investeerimisteenuste ja investeerimisteenuste kõrvalteenuste osutamise keeld uutele klientidele jõustus tänasest ning kehtib seni, kuni ettevõte on aruanded nõuetekohaselt avalikustanud ja eeltoodut finantsinspektsioonile kinnitanud.

Märksõnad
Tagasi üles