Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Nordeconi rahahädas Rootsi tütar palub kohtult saneerimist

Nordecon FOTO: Sander Ilvest

Nordeconi Rootsi tütarettevõte Swencn AB esitas Rootsi kohtule saneerimismenetluse alustamiseks taotluse.

Kuna Nordeconi tütarettevõte sattus Rootsis raskustesse ja jäi teistele võlgu, püütakse nüüd firmat saneerida. Eile esitas Swencn AB (Nordecon ASi tütarettevõte) Stockhomis Nacka ringkonnakohtule avalduse alustada saneerimismenetlust.

Ettevõte soovib saneerimismenetlusega ületada raskused arvete tasumisel, kujundada ümber võlausaldajate nõuded ja parandada Swencn AB likviidsust. Saneerimise eesmärk on võlausaldajatele võrdse kohtlemise ja Swencn AB tegevuse jätkamise tagamine.

Nacka ringkonnakohus algatas saneerimismenetluse 22. juulil ja määras võlausaldajate esimese koosoleku 19. augustile, et tutvustada Swencn AB saneerimiskava.

Need tegevused on seotud ainult Swencn AB tegevusega Rootsi turul ega mõjuta Nordeconi kontserni teiste ettevõtete majandustegevust, eesmärke või nende täitmist, kinnitas Nordecon.

Nordecon: meie tagasimaksuplaan oli võlausaldajatele liiga aeglane

Nordecon on öelnud, et on nõus tütarfirma võlad ise ära tasuma.

Swencn AB-l on tekkinud aastatel 2020-2021 viivitused võlausaldajate arvete tasumisel. Probleem tekkis erinevate asjaolude koosmõjul. Ehitusturg on volatiilne ja Rootsis on eluasemeturul viimastel aastatel nõudlus oluliselt langenud ning konkurents seetõttu tihenenud. Olulist mõju avaldas ka koroonapandeemiast tingitud eriolukord ja piirangud.

Swencn AB tegi tänavu kevadel koostööpartneritele ettepaneku tasuda kõik põhiosa võlgnevused kahe aasta jooksul, et taastada Swencn AB vajalik likviidsus ja äritegevuse häireteta jätkumine.

«Kahjuks ei aktsepteerinud piisavalt võlausaldajaid meie ettepanekut ja makseplaani peeti liiga aeglaseks. Saneerimise eesmärk on taastada ettevõtte finantsvõimekus, kohelda võrdselt kõiki võlausaldajaid ning jätkata tegevust Rootsi turul,» ütles Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller.

Tänaseks on Swencni kõikide sõlmitud lepingute ehitus lõppenud ja valminud eluasemed tellijatele üle antud. Swencnil pole praegu mahukaid projekte töös, kuid otsitakse uusi võimalusi, et Rootsi turul edasi tegutseda, teatas Nordecon börsile.

«Swencn jätkab Rootsis. Kahetseme tekkinud olukorda ja teeme kõik, et see võimalikult kiiresti lahendada. Võtame aja, et sealne äriplaan ja tegevuskava läbi mõelda ning turutingimustega kooskõlla viia. Otsime lisaks elukondliku kinnisvara peatöövõtule ka teisi tegevussuundi. Rootsi kinnisvaraturg on taastumas ja perspektiiv paranemas,» kinnitas Müller.

Tagasi üles
Back