L, 13.08.2022

Tallink tahab börsilt lisaraha. Aktsiaid pakutakse alla turuhinna

Tallinki aktsia kukkus üheksa protsenti, 0,627 euroni
Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Tallink tahab börsilt lisaraha. Aktsiaid pakutakse alla turuhinna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tallinki laev.
Tallinki laev. Foto: Zane Bitere

Tallinkil on kapitali vaja ja selleks on plaanis teha seniste aktsionäride eelisostuõigusega aktsiapakkumine.

Tallink Grupp teavitas täna börsi kavatsusest suurendada ettevõtte aktsiakapitali kuni 31,5 miljoni euro võrra, ning uute aktsiate avaliku pakkumise läbiviimise plaanist.

Uute aktsiate kavandatav märkimise aeg on 18. august – 1.september ning ettevõte kavatseb pakkuda kuni 66 988 204 nimiväärtuseta lihtaktsiat.

Ülemärkimise korral on Tallinkil õigus suurendada pakutavate aktsiate arvu 10% võrra, s.t kuni 73 687 024 aktsiani, mille tulemusel suureneks ettevõtte aktsiakapital kuni 34,6 miljoni euro võrra.

Aktsia kavandatav väljalaskehind on 0,47 eurot ühe aktsia kohta, mis vastab aktsia arvestuslikule väärtusele, s.t aktsiad lastakse välja ilma ülekursita.

Tegemist on madalama hinnaga, kui aktsia maksab börsil. Tallinki aktsia kukkus üheksa protsenti, 0,627 euroni.

Uued aktsiad on samaliigilised Tallinki olemasolevate lihtaktsiatega ning annavad aktsionäridele samasugused õigused. Uued aktsiad annavad aktsionäridele õiguse dividendidele 1. jaanuaril 2021 alanud ja järgnevate majandusaastate eest.

Tallinki praegustel aktsionäridel on uute aktsiate märkimise eesõigus ning märkimise eesõigust kasutama õigustatud aktsionäride nimekiri fikseeritakse Nasdaq väärtpaberite registri 17. augusti tööpäeva lõpu seisuga (record date).

Tallinki suurim aktsionär AS Infortar, kellele kuulub ligikaudu 39% Tallinki aktsiatest, on andnud ettevõttele garantii, mille kohaselt kohustub märkima avalikult pakutavaid aktsiaid (kui avalik pakkumine toimub) kuni 15 miljoni euro eest.

«2020. aastal tuli meil koroonakriisi puhkemisel kiirelt reageerida ja tegutseda ettevõtte stabiilsuse ja jätkusuutlikkuse tagamiseks ning tol hetkel võtsime esmalt sihiks kiirete lahenduste otsimise oma heade finantspartnerite ja koduturgude valitsustega. Oleme tänulikud nii meie partnerpankadele kui riikidele keerulisel ajal pakutud toetuse ja usalduse eest,» kommenteeris aktsiate avaliku pakkumise kavatsust Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

«Lisaks on usaldus meie suhtes märkimisväärselt kasvanud ka aktsionäride seas, kelle arv on koroonakriisi eelse ajaga võrreldes enam kui kahekordistunud ja küündib täna üle 28 700 aktsionärini, kellest 7000 on Soome FDR hoidjad. See usaldus annab meile mõista, et aktsionärid toetavad ja mõistavad selle pretsedenditu pooleteise aasta jooksul tehtud otsuseid ning peavad neid õigeks,» sõnas Nõgene.

Aktsiakapitali suurendamise ja uute aktsiate avaliku pakkumisega soovib Tallink tasakaalustada seniseid samme ka aktsionäride kaasamisega ning anda kõikidele tänastele ja tulevastele aktsionäridele võimaluse ettevõtte tuleviku kindlustamisse oma panus anda, lisas Nõgene.

Märksõnad
Tagasi üles