Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mida silmas pidada aktsiatesse investeerides?

Enne raskelt teenitud raha investeerimist tasub paika panna investeerimispõhimõtted, vastasel korral võib tegevus sarnaneda merel kaardita seilamisega. FOTO: Caro/Marius Schwarz/caro/Marius Schwarz/scanpix

Aktsiatesse investeerimisega alustades on kasulik läbi töötada mõni investeerimisalane raamat. Alustajatele soovitatakse tihti paberil kauplemist ehk virtuaalse portfelli tegemist. Sellest võib olla kasu, kuid pärisrahaga investeerimine on midagi muud. Virtuaalsel kauplemisel ei tajuta kaotusvalu ja tehakse sageli uljamalt otsuseid.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kasulik on haarata kontroll oma rahaasjade üle. Kui sissetulekute pool on lihtsamini hoomatav, siis mõistlik on pidada arvestust ka kulude üle. Mida hoolikamalt seda teha, seda enam võivad silma torgata kokkuhoiukohad. Kui tulud on kuludest suuremad, tekivad säästud, mida saab investeerida.

Sageli soovitatakse kõigepealt luua rahaline varu, mis kataks mitme kuu kulutused. Kunagi ei tea, mis võib juhtuda, ning selleks puhuks on hea, kui midagi on kõrvale pandud. See osa varast peaks olema ülilikviidne ehk see peaks olema vajadusel võimalikult kiiresti kasutatav. Selle osa raha eesmärk pole teenimine.

Tagasi üles
Back