E, 6.02.2023

Evergrande’i dollarivõlakirjade omanikud jäid intressita, elektriautoüksuse töötajad palgata

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Evergrande’i dollarivõlakirjade omanikud jäid intressita, elektriautoüksuse töötajad palgata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hiina politsei valmistub Shenzhenis Evergrande peakontori juures olukorra kontrollimiseks
Hiina politsei valmistub Shenzhenis Evergrande peakontori juures olukorra kontrollimiseks Foto: AP/Scanpix

Finantsraskustesse sattunud Hiina kinnisvaraarendusgigant Evergrande ei maksnud vähemalt osadele välisinvestoritest võlakirjaomanikele 83,5 miljoni dollari suurust intressimakset.

Nüüd algas 30-päevane periood, kus on võimalik enne maksejõuetuse algatamist kas intressi maksta või võlausaldajatega mingisuguse kokkuleppeni jõuda, kirjutas Reuters.

Hiina valitsus olevat saatnud kohalikele omavalitsustele käsulauad, kus tahetakse iga hinna eest vältida pahaste investorite, töötajate ja koduostjate meeleavaldusi. Samuti soovitatakse leida mingi tee, kuidas koduostjaid aidata. Keskvalitsus näib ootavat nii kaua kui võimalik, enne kui üldse hakkab kaaluma sekkumist võlakriisi, mis puudutab Hiina majanduskasvu vedanud kinnisvaraturgu, tarnijaid ja ka teise kinnisvaraarendajaid.

Evergrande’i gruppi kuuluva elektriautotootja aktsia kukkus täna 23 protsenti, kuna ettevõtte töötajad pole palka saanud. Ka pole ettevõte osadele tarnijatele maksnud, kirjutab Bloomberg.

Evergrande Groupi 305 miljardi dollari suurune võlakoorem ripub Damoklese mõõgana Hiina finantsstabiilsuse kohal. Kui esmaspäeval põhjustas see üleilmse börsivärina, siis ka täna pakub probleem finantsturgudel kõneainet.

Märksõnad
Tagasi üles