Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Merko Ehitus aitab Enefit Greenil Leetu tuulikuparki rajada

Enefit Greeni Paldiski tuulepark. FOTO: Enefit Green

Merko Ehitus hakkab Leedus Akmenė rajoonis Enefit Greeni tuulepargi taristurajatisi ehitama, teatas ehitusettevõte börsile.

Lepingu maksumus on üle 19 miljoni euro, millele lisandub käibemaks. Tööde valmimise tähtaeg on 2022. aasta kolmandas kvartalis.

Enefit Green teatas eile kavatsusest teha aktsiapakkumine ja viia aktsiad Tallinna börsile.

75-megavatise (MW) võimsuse ja 14 tuulikuga Akmene tuulepark saab olema Enefit Greeni seni suurim ning valmib 2023. aasta lõpuks. Juunis teatas ettevõte Šilale II tuulepargi ehitamisest Leedus, mis valmib 2023. aasta alguseks.

Värske investeerimisotsus Akmene tuulepargi osas võimaldab Enefit Greenil jätkata oma ambitsioonika kasvuplaani elluviimist ning tuuleelektri toodangu suurendamist. Projekt hõlmab 14 tuuliku püstitamist, nimivõimsusega 5,3 ja 5,5 megavatti (MW). Investeeringu kogumaksumuseks kujuneb ligikaudu 85 miljonit eurot. Tuulepargi aastane prognoositud toodang saab olema ca 258 gigavatt-tundi (GWh) ehk ligi viiendik ettevõtte praegusest aastasest tuuleelektri toodangust. See katab umbes 80 000 kodu aastase elektrivajaduse.

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul on tal väga hea meel jõuda Akmene tuulepargi investeerimisotsuse näol järjekordse suure sammuni rohelise elektri tootmises.

«Taastuvelekter on kiireim viis süsinikuneutraalsuse saavutamiseks ning Baltimaade piirkonnas on tuul ja päike kõige suurema potentsiaaliga taastuvenergia-allikad. Tänu uutele ehitatavatele tuuleparkidele annab Enefit Green oma panuse riiklike kliimaeesmärkide täitmisse ning tuuleenergia toodangu osakaalu märkimisväärsesse suurenemisse siinses regioonis. Lisaks võimaldab see meil pakkuda Eesti Energia klientidele veelgi rohkem rohelist elektrit,» kommenteeris Kärmas.

Sarnaselt Šilale II tuulepargi projektiga on Enefit Green allkirjastanud ka Akmene tuulepargi ehituseks lepingud rahvusvahelise tuulikutetootja GE Renewable Energy ning ehitusettevõtte Merkoga. Kogemustega partnerid leiti hangetega.

Enefit Greenile täna kuuluvate tuuleparkide koguvõimsuseks on 398 MW ning need toodavad aastaga ligi 1,1 teravatt-tundi elektrit. Käesoleva aasta märtsis teatas ettevõte, et loodab 2023. aastaks valmis ehitada 20 MW tuulepargi Ida-Virumaal Purtses. Lisaks teatati juunis 43 MW Šilale II tuulepargi ehitamisest Leedus, mis valmib eelduslikult 2023. aasta alguseks. Enefit Greeni arendusprojektide elluviimine toetab Eesti Energia kontserni strateegiat liikuda järk-järgult üle süsinikuneutraalse elektri tootmisele.

Tagasi üles
Back