N, 1.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Bitcoinil oli täna viimase kolme kuu suurim tõus

Ronald Reinap
, reporter
Bitcoinil oli täna viimase kolme kuu suurim tõus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bitcoini illustratsioon.
Bitcoini illustratsioon. Foto: Dado Ruvic

Bitcoini hind nägi täna suurt kasvu, ületades vaid mõne minutiga oma suurimat päevast tõusu alates juulist. Samuti tõusid teised digitaalvaluutad šokirallil, mis järgnes suurimale igakuisele langusele alates maikuust, vahendab Bloomberg.

Turuväärtuselt suurim krüptovaluuta tõusis New Yorgi kauplemisperioodi alguses koguni 10 protsenti 47,884 dollarini, enne kui kasum vähenes. Samuti tõusid väiksemad krüptorahad, eesotsas Ethereumi, Litecoini ja EOS-iga.

Bitcoin kukkus septembris 7,6 protsenti seoses murega kasvava regulatiivse surve pärast Hiinas ja USAs. Hoolimata septembris toimunud langusest, oli Bitcoini kasum kolmandas kvartalis 25 protsenti, võrreldes eelneva kolme kuu 41-protsendilise langusega.

Kauplejad pakkusid tõusu põhjuseks erinevaid võimalikke põhjusi, märkides samas, et killustatud turg jätab digitaalsed varad haavatavaks volatiilsete hinnakõikumiste suhtes. Mõned viitasid USA Föderaalreservi esimehe Jerome Powelli neljapäevastele kommentaaridele, et keskpangal ei ole «mingit kavatsust» krüptovaluutasid keelata, samas kui teised viitasid hinnatasemetele, näiteks liikuvatele keskmistele, mida tehnilised analüütikud tähelepanelikult jälgivad.

«Turud on nädalaid liikunud külgsuunas, kuna puudub regulatiivne selgus ja USA ametiasutuste avaldused näitavad, et nad soovivad krüptotegevust märkimisväärselt piirata,» ütles krüptovarade halduri Valkyrie Investments tegevjuht Leah Wald Bloombergile. «See koos aktsiaturu nõrkusega ja sellega, et oktoobrikuu on krüptoturgude jaoks tavaliselt tõusev aeg, võib anda märku sellest, et krüptoturgudel hakatakse lähinädalatel rohkem kauplema, kuna investorid otsivad tulu mittetraditsioonilistest varadest.»

Tehnilist analüüsi tegevatele investoritele andsid Bitcoini graafikud julgustust. Krüptolaenuandja Nexo juhtivpartner ja kaasasutaja Antoni Trenchev ütles, et teda julgustas see, et kiire liikumine viis Bitcoini ühe kiire möödumisega üle 20, 50 ja 200 päeva libisevate keskmiste. Lisaks on muutunud Bitcoini MACD-mõõdik positiivseks, mis vihjab samuti ostusignaalile. Kuid Trenchev lisas, et «tasub olla ettevaatlik, sest järsult kiirenev hinnaliikumine võib kiirelt taanduda.»

Märksõnad
Tagasi üles