L, 3.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Baltcap ehitab 100 miljoni eest staadioni

BNS
Baltcap ehitab 100 miljoni eest staadioni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Baltcap ehitab 15 000 istekohaga staadioni
Baltcap ehitab 15 000 istekohaga staadioni Foto: Reuters/ScanPix

Baltcap allkirjastas reedel lepingu Leedu haridus-, teadus-, ja spordiministeeriumi ning Vilniuse linnavalitsusega Leedu rahvusstaadioni kompleksi finantseerimiseks ja väljaehitamiseks; investeeringu kogumaht on 100 miljonit eurot.

25-aastase kontsessioonilepingu raames ehitatakse Vilniusesse 85 000 ruutmeetril paiknev multifunktsionaalne spordikompleks. Staadionil on 15 000 istekohta. Staadioni territooriumile rajatakse ka 3000 istekohaga Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu standarditele vastav staadion, eritüüpi sise- ja välispordirajatised, spordimuuseum ning lasteaed, teatas Baltcap.

Projekt viiakse ellu ehita-finantseeri-halda mudeli alusel. Valmimise tähtaeg on kolm aastat ja BaltCap haldab staadionit ka valmimise järgse 22-aastase perioodi vältel.

«Fondi roll staadioni rajamisel ei ole mitte üksnes finantseerimine, vaid ka projekti eestvedamine ja tagamine, et staadion kokkulepitud ajal valmiks,» ütles BaltCapi iInfrastruktuurifondi investeeringute juht Marek-Andres Kauts.

Baltcapi Infrastruktuurifond on Eestis registreeritud fond, mis investeerib energeetika, transpordi-taristu ja sotsiaalse taristu projektidesse Baltikumis ning Poolas. Fondi investorite hulka kuuluvad Euroopa Investeerimispank, Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD), Nefco ja Baltikumi pensionifondid.

Märksõnad
Tagasi üles