R, 24.03.2023

Energiahindade kasv viis Equinori käibe kahekordistumiseni

Energiahindade kasv viis Equinori käibe kahekordistumiseni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Equinori peakontor Stavangeris.
Equinori peakontor Stavangeris. Foto: Ints Kalnins

Norra energiahiid Equinor teatas kolmapäeval, et gaasihindade sööst viis kolmandas kvartalis firma käibe kahekordistumiseni.

Equinori puhaskasum tõusis juulis-septembris 1,4 miljardi dollarini, võrreldes mullu sama perioodi kahjumiga. Samas ennustasid analüütikud keskmiselt 2,47 miljardi dollari suurust kasumit.

Equinori aktsia lõpetas kolmapäevase kauplemispäeva Oslo börsil seega 2,15 protsendi suuruse langusega.

Käive kerkis 23 miljardi dollarini, mis ületas analüütikute prognoositud 22 miljardit dollarit ja oli kaks korda enam kui mullu samal ajal, mil äritegevust laastas COVID-19 pandeemia.

Energiahinnad on viimasel ajal lakke sööstnud, kuivõrd maailmamajandus taastub pandeemiast ja lähenemas on põhjapoolkera talv.

Equinori tegevjuht Anders Opedal ütles, et «maailmamajandus taastub, kuid me oleme endiselt valmis pandeemia mõjuga seotud volatiilsuseks».

«Praegune Euroopa gaasihindade enneolematu tase ja volatiilsus toob välja turu ebakindluse,» märkis ta.

«Equinoril on Euroopas oluline roll usaldusväärse energiapakkujana ja me oleme astunud samme, et oma gaasieksporti kasvavale nõudlusele vastamiseks suurendada.»

Equinori keskmine naftabarreli hind tõusis kolmandas kvartalis 69,2 dollarini, võrreldes 38,3 dollariga aasta varem.

Equinor kuulub 67 protsendi ulatuses Norra riigile. Juunis teatas firma plaanist investeerida 2026. aastaks taastuvenergiasse 23 miljardit dollarit.

Märksõnad
Tagasi üles