Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hoiatus ⟩ Ühismeedias jagatud investeerimissoovitus võib liigituda kriminaalkuriteoks

Евро. FOTO: Arvo Meeks

Euroopa väärtpaberiturujärelevalve asutus (ESMA) juhib tähelepanu sellele, et sotsiaalmeedias avalikes aruteludes või avalikult arvamuse avaldamist võib käsitleda investeerimissoovitusena, millele kehtivad turukuritarvituse reeglid.

Seoses sotsiaalmeedias tehtud investeerimissoovituste sagenemisega ja murega, et väikeinvestorid ei ole teadlikud selliste soovituste järgimisega kaasnevatest riskidest, on ESMA seisukohal, et investeerimissoovitusi tuleb koostada ja levitada objektiivsel ja läbipaistval viisil.

Seda selleks, et investorid saaksid enne investeerimisotsust eristada fakte arvamustest. Samuti on oluline, et investorid saaksid hõlpsasti tuvastada teabeallika ja oleksid teadlikud soovituse esitaja võimalikust huvide konfliktist.

Sotsiaalmeedias investeerimissoovitusi jagades tuleb järgida reegleid, vastasel juhul võib oodata trahv või teatud juhtudel kriminaalmenetlus.

Investorite kaitse on ESMA teatel koos finantsstabiilsuse ning stabiilsete ja korrastatud turgude tagamisega üks organisatsiooni põhieesmärke.

Tagasi üles
Back