L, 13.08.2022

LHV: Tallinki kolmanda kvartali tulemused ületasid ootusi

BNS
LHV: Tallinki kolmanda kvartali tulemused ületasid ootusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallink Grupi uus laev MyStar.
Tallink Grupi uus laev MyStar. Foto: Sander Ilvest

LHV vanemanalüütik Sander Danil leiab, et Tallinki kolmanda kvartali tulemused olid arvestades viimase kvartali reisijamahtude langust aastases võrdluses üllatavalt head ning ületasid panga ootusi, seda eriti kasumlikkuse osas.

«Tulude osas üllatas firma eelkõige päris hea piletimüügiga ning meie andmetel saavutati senine ajaloo kõrgeim keskmine kvartaalne piletitulu reisija kohta,» ütles Danil BNS-ile.

«See viitab, et suvise reisimise kõrgperioodi nõudluse baasil suutis Tallink põhiliinidel hindu kenasti kergitada ning oma mõju andis ka reisijate osakaalu muutus just Soome-Rootsi ning Eesti-Rootsi vaheliste pikemate liinide ja lühikruiiside kasuks,» lisas ta.

Tallink Grupp teenis tänavu kolmandas kvartalis 5,5 miljonit eurot puhaskasumit ehk 0,008 eurot aktsia kohta, mullu samal perioodil oli puhaskahjum 23,9 miljonit eurot. Selle aasta kolmas kvartal oli ühtlasi ettevõtte esimene kasumlik kvartal alates koroonapandeemia algusest.

Kontserni selle aasta kolmanda kvartali auditeerimata müügitulu kasvas aastavõrdluses 18,6 protsenti 170,5 miljoni euroni.

Danili hinnangul paistab, et senised tugevad kulude kärpimise meetmed annavad kasumlikkuse osas häid tulemusi ning müüdud kaupade ja teenuste kulud kokku isegi langesid tulude kasvust hoolimata.

«Firma küll kulude struktuuri kvartaalselt ei avalda, kuid juhtkonna väitel langesid aastases võrdluses kõik olulised kulukomponendid peale kütusekulu,» märkis ta.

Lisaks põhitegevuse kulude kontrollile ja efektiivsuse parandamisele andis analüütiku hinnangul viimase kvartali kasumile oluliselt juurde kahe laeva prahtimine Maroko riigiettevõttele.

«Tulemuste mõju aktsia hinnale võiks üldiselt olla positiivne, kuid tulevik on jätkuvalt ebaselge ning pandeemia uus laine võib järgnevad kvartalid muuta firmale keeruliseks. Praegune finantsseis on Tallinkil küll talve üleelamiseks igati tugev, kuid küsimus on pigem selles, kas olukord normaliseerub järgmise aasta kõrghooajaks,» võttis ta kokku.

Esmaspäeva keskpäeval kauples Tallink Grupi aktsia Nasdaq Tallinna börsil 0,58 euro tasemel.

Märksõnad
Tagasi üles