K, 29.03.2023

Eesti Pank piirab hõbedast Pekingi olümpiamängude mündi müüki

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Eesti Pank piirab hõbedast Pekingi olümpiamängude mündi müüki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Panga Pekingi olümpiamängude hõbemünt
Eesti Panga Pekingi olümpiamängude hõbemünt Foto: Eesti Pank

Pekingi olümpiamängudele pühendatud hõbemüntide müük algab neljapäeval, 6. jaanuaril kell 11 Omniva e-poes, teatas Eesti Pank.

Ühe mündi hind on 45 eurot, korraga saab osta kuni kolm münti.

Münti löödi vaid 3000 eksemplari. 

Eesti Panga muuseumipood ja postkontorid münti ei müü.

Neljapäeval, 6. jaanuaril 2022 laseb Eesti Pank ringlusse Pekingis XXIV taliolümpiamängudel osalevatele Eesti sportlastele pühendatud hõbedast meenemündi. Liis Dvorjanski kujundatud hõbemünt on saanud inspiratsiooni suusaradade kõrval olevatest okaspuudest ja kujutab vaadet olümpiamängude toimumiskoha maastikule. Maastiku taustal on Eesti Olümpiakomitee logo ja vaadet ümbritsevad olümpiarõngad. Mündi nimiväärtus on 8 eurot.

Hõbemündi kujundanud Liis Dvorjanski on õppinud vabasid kunste Eesti Kunstiakadeemias ja rakendusarhitektuuri Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Praegu on Liis tegev kujundusettevõttes «Tuules». Liis Dvorjanski meenemüntide kujunduskavandid on pälvinud panga žürii tähelepanu varemgi. Tema kavandi järgi valmis Londoni olümpiamängude hõbemünt 2012. aastal ja 2008. aastal vermiti Liisi kavandi põhjal Eesti Rahva Muuseumi 100. aastapäevale pühendatud kodarrahakujuline meenemünt.

Märksõnad
Tagasi üles