L, 3.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Eesti jättis tähtajaks üle võtmata investeerimisteenuste direktiivi

BNS
Eesti jättis tähtajaks üle võtmata investeerimisteenuste direktiivi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raha
Raha Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Eesti jättis õigeaegselt üle võtmata Euroopa Liidu direktiivi, mille sisuks on investeerimisühingutele, pankadele ja fondivalitsejatele kohalduvate nõuete lihtsustamine investeerimisteenuste pakkumisel.

Eelkõige puudutab direktiiv raporteerimise ja info avalikustamisega seotuid nõudeid. Muudatuste ajendiks oli Covid-19 pandeemiast tekkinud olukord ja vajadus aidata kaasa kiirele kriisist taastumisele ning soodustada investeerimist reaalmajandusse, seisab rahandusministeeriumi saadetud kirjas riigikantseleile.

Eelnõu, millega direktiiv üle võetakse, kinnitati valitsuse poolt 16. detsembril ja see esitatakse riigikogule uue aasta alguses. Sellest tulenevalt võiks direktiiv olla Eesti õigusesse üle võetud hiljemalt 2022. aasta veebruariks, leiab rahandusminister Pentus-Rosimannus.

«Hilinemise peamiseks põhjuseks on see, et direktiiv avalikustati alles 2021. aasta 26. veebruaril ja selle kiirkorras menetlemine ei ole õnnestunud nii nagu planeerisime,» möönis minister.

«Lisaks sisaldab eelnõu ka muid selle direktiiviga mitteseotuid muudatusi, ka seetõttu on selle menetlemine võtnud rohkem aega. Lisaks märgime, et direktiivi ülevõtmise kuupäev oli 28. november, kuid rakendamise kuupäev on 28. veebruar 2022,» lisas ta.

Pentus-Rosimannuse sõnul teadvustab rahandusministeerium riski, mis on seotud võimaliku rikkumismenetluse algatamisega ja sanktsioonide rakendamisega direktiivide mitteõigeaegsel ülevõtmisel. «Püüame edaspidi tõhustada direktiivide ülevõtmisega seotud õigusaktide väljatöötamise planeerimise ja koordineerimise protsessi,» lubas minister.

Märksõnad
Tagasi üles