N, 2.02.2023

Tallink vähendas kahjumit

Liina Laks
, majandusajakirjanik
Tallink vähendas kahjumit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinki laev Tallinna Vanasadamas.
Tallinki laev Tallinna Vanasadamas. Foto: Mihkel Maripuu

Tallink suutis mullu tublisti kahjumit vähendada ning lubab juba peagi laene tagasi maksma hakata.

Tallink teatas, et teenis eelmise aasta viimases kvartalis 166,6 miljonit eurot müügitulu, mida oli enam kui kaks korda rohkem kui 2020. aasta vastavas kvartalis. Puhaskahjumiks kujunes 3,3 miljonit eurot, mis on siiski parem kui tunamullune ligi 27 miljoni euro suurune kahjum.

Lõppenud aasta peale kokku teenis Tallink 476,9 miljoni eurose müügitulu juures 56,5 miljoni euro suuruse kahjumi. 2020. aastal tegi Tallink Eesti äriajaloo kahjumirekordi, kui sai 109 miljoni eurose puhaskahjumi. 2021. aastal on kahjum 8 senti aktsia kohta.

Tallinki juht Paavo Nõgene rõhutas, et 2021. aasta II poolaastal suudeti jääda 2 miljoniga kasumisse ning see on oluline märk Tallinki taastumisest. Nõgene viitas, et kasumisse jäämine ei ole kerge, sest Tallinkil on varasid bilansis 1,6 miljardi euro jagu ning ainuüksi amortisatsioon lööb firmat valusalt: ainuüksi 4. kvartalis lõi see Tallinki tulemust 24 miljoni euroga.

Käesoleva aasta märksõnadeks saavad kulude kokkuhoid ning äri taastumine – ning ka võetud laenude tagasimakse, millega tehakse algust tänavu teises kvartalis.

Ettevõtte tulemusi mõjutasid eelkõige koroonapiirangud ja kütusehindade tõus. Piirangute tõttu oli Tallinki laevadel aasta jooksul 3 miljonit reisijat – enne pandeemiat küündis reisijate arv 10 miljoni inimeseni aastas.

Tallinki aktsia kukkus täna börsil 0,7%, 0,58 euro tasemele. Sealjuures tuleb silmas pidada, et Ukraina kriisi pingete tõttu on täna languses kõik olulised maailma börsid.

Mis saab Starist?

Tallinki Staril on kosilasi käimas, kuid otsuseid pole: üks plaan on välja tšarterdada, kuid on ka muid mõtteid, viitas Nõgene.

Märksõnad
Tagasi üles