R, 3.02.2023

Algas IPO: sporditehnoloogia idufirma Robus Group aktsiaid saab märkida kuni 14. aprillini

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Algas IPO: sporditehnoloogia idufirma Robus Group aktsiaid saab märkida kuni 14. aprillini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Robus Athletics’i asutaja ja tegevjuht Mikk-Alvar Olle
Robus Athletics’i asutaja ja tegevjuht Mikk-Alvar Olle Foto: Remo Tõnismäe, Postimees

Tallinna börsi First North alternatiivturule suunduv Eesti sporditehnoloogia idufirma Robus Group AS alustab 5. aprillil aktsiate esmase avaliku pakkumisega, mille märkimisperiood kestab 14. aprillini. Ettevõte pakub investoritele 175 000 aktsiat tükihinnaga 3,34 eurot.

Robus Group pakub IPO käigus avalikult 175 000 aktsiat, mida ülemärkimise korral on õigus suurendada 225 000 aktsiani.

Pakutavate aktsiate hind on 3,34 eurot, mis teeb põhipakkumise kogumahuks 584 500 eurot ja ülemärkimise korral 751 500 eurot. Pakutavad aktsiad moodustavad kogu Robuse aktsiakapitalist ligi 10,5 protsenti (ülemärkimise korral ligi 13 protsenti).

Aktsiate märkimisperiood algab teisipäeval, 5. aprillil kell 10 ja kestab 14. aprilli 16-ni. Robus plaanib avalikustada pakkumise tulemused 18. aprillil ja esimeseseks kauplemispäevaks on kavandatud 21. aprill.

2020. aastal asutatud Robus Athletics kaasas eelmisel aastal ühisrahastuse platvormil Kickstarter edukalt raha treeningvarustuse tootmise käivitamiseks. Ettevõte laiendas tänavu veebruaris tegevusvaldkonda ning avas online-treeningplatvormi, kus tipptreenerid aitavad koduste videotreeningute abil saavutada jõusaaliga võrreldavaid tulemusi. Robusel treenijaid on juba 40 riigis. 

Robus Athleticsi asutaja ja tegevjuhi Mikk-Alvar Olle sõnul on Robus varajases kasvufaasis iduettevõte, mis pakub investoritele võimalust saada osa ettevõtte kasvuloost. Kaasatavat raha soovib Robus kasutada meeskonna laiendamiseks, tootearenduse investeeringuteks ja uute toodete arendamiseks ja uutele turgudele sisenemiseks.

«Nõudlus nutika ja koduse treenimise järele kasvab kogu maailmas. Research Dive'i andmetel oli virtuaalse fitnessituru ülemaailmne suurus 2019. aastal 6,6 miljardit dollarit ning see jõuab prognoosi järgi 2027. aastaks 59,6 miljardi dollarini. Robus oleks esimene ja ainus selle valdkonnaga seotud ettevõte Balti börsil,» lisas Olle.

Robus Athletics (Robus Group AS uue valdusühingu ja Robus Athletic OÜ tütarühinguna) on edukalt kaasanud raha Kickstarteri platvormil ning kahes ingelinvesteeringute voorus. Viimase rahastusringi juhtinvestoriks oli Madis Müür ning Robuse nõukokku kuuluvad Tarmo Hõbe, Rami Ryhänen ja Kristjan Novitski.

Aktsiate avaliku pakkumise nõustaja on Ellex Raidla.

Märksõnad
Tagasi üles