L, 28.01.2023

Swedbanki hinnangul on Nordeconi aktsia ülehinnatud

BNS
Swedbanki hinnangul on Nordeconi aktsia ülehinnatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nordeconi kontor.
Nordeconi kontor. Foto: Sander Ilvest

Swedbank langetas Nordeconi aktsia hinnasihi 1,3 eurolt 0,95 eurole ning andis väärtpaberile ka vähendamissoovituse, kuna panga arvates on Nordeconi aktsia turul veidi ülehinnatud.

Seejuures vähendas pank ettevõtte lühiajalisi kulumieelse ärikasumi (EBITDA) prognoose ligikaudu 8 miljonilt eurolt aastas kuni 5 miljonile eurole aastas ning veidi alandati ka pikaajalisi kasumlikkuse väljavaateid.

«2021. aasta suure kahjumi tõttu on Nordeconi aktsia kasumi/raamatupidamisväärtuse (P/B) suhtarv hüpanud 2019–2021. aastate 1,0–1,1-kordselt tasemelt 1,5-kordseks. Meie ootuste kohaselt on ettevõtte 2022. aasta omakapitali tootlus ROE negatiivne ning madalad EBITDA ootused 2023–2024. aastateks võimaldavad oodata vaid üheprotsendist ROEd järgmiseks kaheks aastaks. Keskmises vaates jääks ettevõtte väärtuse/kulumieelse ärikasumi suhe veidi üle 9-kordseks, mis on rohkem kui Nordeconi keskmine,» kirjutas Swedbanki Baltikumi aktsiaanalüüsi juht Marek Randma värskes analüüsis.

Nordeconi tulud kasvasid 2021. aasta neljandas kvartalis 2 protsendi võrra, 80 miljoni euroni, jäädes 7,6 protsendi võrra panga 86 miljoni euro suurusele müügitulu ootusele alla.

Kuna kolmanda kvartali lõpuks kasvas Nordeconi teostamata tööde maht 36 protsenti, rekordilise 293 miljoni euroni, siis ootas Swedbank ka tugevaid müügitulemusi.

«Saavutatud 80 miljonit eurot on siiski üks kõrgemaid läbi aegade, ja kui ühekordne eelmiste perioodide müügitulu tagasipööramine maha arvata, oleks Nordeconi neljanda kvartali müügitulu olnud ettevõtte jaoks suuruselt kõigi aegade teine,» tõdes Randma

Netokahjum nõuete allahindlusest ja tühistamisest neljandas kvartalis oli 2,1 miljonit eurot, mistõttu EBITDA langes -3,8 miljonile eurole. Swedbanki ootused olid, et EBITDA ulatub 2,6 miljoni euroni.

Randma nentis, et isegi kui nõuete allahindlus välja arvata, oleks EBITDA olnud ikkagi tugevalt negatiivne – -1,6 miljonit eurot, mis oleks olnud viimase 11 aasta halvim. «Kulude kasv oli suhteliselt laiapõhjaline, hõlmates nii materjali-, tööjõu-, kütuse- kui ka allhangete kulu, mistõttu oli mõlema segmendi, nii hoonete kui ka rajatiste, brutokasum negatiivne,» märkis analüütik.

Panga ootuste järgi kummitab sarnane teema Nordeconi kogu 2022. aasta jooksul, mille tulemusena ettevõtte EBITDA marginaal 2022. aastal oleks 1,2 protsenti. Swedbanki ootuste kohaselt suudab ettevõte ülitihedas konkurentsis kasvatada EBITDA marginaali aastatel 2023–2024 vaid 2 protsendini, samal ajal kui 2022. aasta lõppeks veel kahjumiga. Seetõttu ei oota Swedbank, et ettevõte maksab 2021. ja 2022. aastate kasumitest dividende.

Esmaspäeva pärastlõunal kauples Nordeconi aktsia Nasdaq Tallinna börsil 0,972 euro tasemel.

Märksõnad
Tagasi üles