N, 26.05.2022

HOIATUS ⟩ Elmo Rendi kahjum kujuneb oodatust kordades suuremaks

BNS
Elmo Rendi kahjum kujuneb oodatust kordades suuremaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elmo Rent.
Elmo Rent. Foto: Erakogu.

Elmo Rendi 2021. aasta prognoositud kahjum, 183 380 eurot, kujuneb esmasel hinnangul tegelikkuses ligikaudu 3,5 korda suuremaks.

See oli tingitud ettevõtte autopargi kasvuga ja haldamisega seotud kulutustest, kaugtehnoloogia arendamisest ning aktsiate täiendava avaliku pakkumise ja kauplemisele võtmisega seotud ühekordsetest kuludest, teatas Elmo Rent börsile.

Tööde käigus selgus vajadus täiendavate erialaste kompetentside järele, mis varasemalt puudusid ning mille katmiseks värvati ettevõttesse uusi töötajaid. Samuti oli kahjum prognoositud enne, kui ettevõte tegi otsuse taksoettevõtte omandamise ja lisateenuse osutamise kohta. Selle otsusega kaasnesid täiendavalt ühekordsed kulutused tehingu ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks.

Ettevõtte 2021. aasta prognoositud müügitulu oli 934 651 eurot, mida vastavalt 2021. aasta oktoobriks kujunenud tulemustele tõsteti sama aasta detsembris 1 075 768 euroni. 31. märtsil avalikustatud 2021. aasta teise poolaasta vahearuande põhjal võib öelda, et seatud müügiprognoos sai täidetud.

Esialgsel hinnangul ületas Elmo Rent 2021. aastaks planeeritud kulusid, mille tingisid prognooside eelduseks olnud olukorra ja asjaolude muutused, sealhulgas muudatused ärimudelis – taksoteenuse lisandumine ja Elektritakso OÜ soetamisega seotud ettevalmistuskulud – ning makromajanduslikud põhjused, näiteks elektri- ja kütusehinna tõus.

Prognoositust suuremad kulud tulenesid ka sellest, et IPO järgselt kaasatud suurema summa abil värvati juurde planeeritust suurem hulk töötajaid ning sellega lisandus ka kõrgem palgakulu.

Detailsema info 2021. majandusaasta tulemuste kohta esitab Elmo Rent 31. mail avalikustatavas 2021. auditeeritud konsolideeritud majandusaasta aruandes.

Märksõnad
Tagasi üles