E, 30.01.2023

Börsil noteeriti Leedu taastuvenergia-investeeringute ettevõtte võlakirjad

BNS
Börsil noteeriti Leedu taastuvenergia-investeeringute ettevõtte võlakirjad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuuleturbiin. Pilt on illustratiivne.
Tuuleturbiin. Pilt on illustratiivne. Foto: James Arthur Gekiere

Teisipäeval noteeriti Balti börside võlakirjanimekirjas Leedu taastuvenergia-investeeringute ettevõtte Atsinaujinančios Energetikos Investicijos võlakirjad, ametlikult on võlakirjad noteeritud Nasdaq Vilniuse börsil.

 

Investeerimisettevõttele Lords LB Asset Management kuuluva Atsinaujinančios Energetikos Investicijos võlakirjaemissiooni maht on 35 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 100 000 eurot ning aastane intress 5 protsenti, mida makstakse välja kaks korda aastas. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 14. detsember 2025. Käesolev emissioon on osa võlakirjaprogrammist, mille maht kokku on kuni 100 miljonit eurot, teastas Nasdaq.

Atsinaujinančios Energetikos Investicijos on seni võlakirju müünud mitteavalike ehk suunatud pakkumistega Leedu, Läti ja Eesti investoritele. Võlakirjade ostjate hulka kuuluvad mitmed kutselised investorid Balti riikides ning ka Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank.

«Võlakirjade müügist saadud raha kasutatakse taastuvenergia – päikese- ja tuuleparkide – arendamiseks Balti riikides ja Poolas. Atsinaujinančios Energetikos Investicijos võlakirjade ostjad aitavad otseselt kaasa Baltikumi energiajulgeoleku parandamisele ja fossiilkütuste impordi vähendamisele,» kommenteeris Atsinaujinančios Energetikos Investicijos juht Tomas Milašauskas börsiteates.

Atsinaujinančios Energetikos Investicijos on investeerimisettevõte, mis on keskendunud Poola ja Balti riikide taastuvenergia arendusprojektidesse investeerimisele. Ettevõte haldab hetkel 68,1-megavatise võimsusega päikeseenergiaparke Leedus ja Poolas ning enam kui 1100-megavatise taastuvenergia arendusprojektide portfelli Poolas ja Balti riikides.

Lords LB Asset Management on litsentseeritud fondivalitseja, mille järelevalvet teostab Leedu Pank. Ettevõte on osutanud investoritele teenuseid alates 2008. aastast. Korporatsioon haldab 12 kinnisvarafondi, ühte erakapitalifondi, ühte energia- ja infrastruktuurifondi ning kahte investeerimisühingut. Hallatavate varade maht oli 2022. aasta märtsi seisuga 743 miljonit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles