L, 28.01.2023

Linda Nektar enam kui kolmekordistas kasumi

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Linda Nektar enam kui kolmekordistas kasumi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Linda Nektari joogitööstus Võrumaal Antsla lähistel Kobelas.
Linda Nektari joogitööstus Võrumaal Antsla lähistel Kobelas. Foto: Andres Jalak

Linda Nektari esimese poolaasta puhaskasum kasvas mullu sama perioodi 100 391 eurolt 363 296 euroni.

Tallinna börsi alternatiivturul oleva ettevõtte käive kasvas 39,5 protsenti, 2,2 miljoni euroni.

Võrumaa ettevõtte tulemuslikkus tagati tootmise ja tooteportfelli kohandamise ning kulude kokkuhoiu meetmete abil.

Madala ja mittealkohoolsete jookide segmenti peetakse joogitööstuse üheks kõige kiiremini kasvavaks valdkonnaks ning see laieneb veelgi läbi erinevate maitseprofiilide ja koostisosade mitmekesisuse. Arengu taga on globaalsed megatrendid ning tarbijate eelistused tervislike ja looduslikult toodetud alternatiivide järele, teatas ettevõte.

Linda Nektar, keskendudes joogitööstuse kääritatud koostisosadele, pakub joogitootjatele ning nende klientidele selle nõudluse rahuldamiseks vajalikke vahendeid ning võtmekomponente. Madala ja alkoholivabade jookide segmendi kasvul hoitakse silma peal kogu maailmas, seega on oluline jälgida selle kategooria olulisemaid arengusuundi. Üldiselt on suurenenud nii olemasolevate kui ka uute potentsiaalsete klientide huvi uute tootearenduste vastu.

Linda Nektari tegevuskeskkond on olnud mõjutatud erinevate toormehindade inflatsioonisurvest. Ukraina sõja tõttu on sisendite kulud jätkuvalt märkimisväärselt kasvanud, eriti toorainete, energia, kütuse ja transpordi valdkonnas.

Märksõnad
Tagasi üles