N, 1.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

ELMO Rent kaugjuhitavate autode tehnoloogia turundust hakkab juhtima eraldi turundusjuht

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
ELMO Rent kaugjuhitavate autode tehnoloogia turundust hakkab juhtima eraldi turundusjuht
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ELMO Rent
ELMO Rent Foto: ELMO Rent

Uue põlvkonna mobility-teenuse pakkuja ELMO Rendi turundust asus juhtima finantsettevõtete ja rahvusvahelise turunduse kogemusega Raili Somelar.

Somelar on olnud vastutav Eesti iduettevõtte Pocopay brändi kommunikatsiooni eest, töötanud Luminor panga Baltimaade brändijuhina ning rahvusvahelise finantseerimisettevõtte Creditea brändi- ja kommunikatsioonijuhina. Tema juhtimisel on viimasel kolmel aastal lansseeritud ja rebränditud ettevõtteid ning pangandusteenuseid Austraalias, Mehhikos, Hispaanias ja Kesk-Euroopa riikides.

«ELMO on maailmas esimesena turule toomas kaugjuhitavate sõidukite tehnoloogiat, mis aitab elukeskkonda säästlikumaks ja efektiivsemaks muuta. Brändi ja turunduse eest vastutava juhtkonna liikmena on sellised ambitsioonikad ja revolutsioonilised eesmärgid suurepäraseks väljakutseks ja võimaluseks varasemate kogemuste rakendamisel. ELMOs on ka ühildatud kaks minu kirge – tehnoloogia ja roheline mõtteviis,» ütles Somelar.

ELMO Rendi asutaja ja tegevjuhi Enn Laansoo Jr. sõnul seisab ettevõttel ees tihe hooaeg, mis on kulminatsiooniks kaugjuhitava sõiduki tehnoloogia teenusesse toomisel ja välisriikides turundamisel. «Esimesed kaugjuhitavad sõidukid jõuavad teenusesse juba septembris ning meil on ambitsioon tehnoloogiat hakata ka välisturgudel litsentseerima.»

ELMO tehnoloogiat tutvustav Prantsuse-Saksamaa ringreis juuni alguses osutus edukaks ja on tõstnud sealsete riikide meedia ning ettevõtete huvi ELMO kaugjuhitava tehnoloogia vastu. Septembris liigutakse USA turule.

Ettevõtte juhtkond on suve jooksul täienenud mitme inimese võrra: IT arendusjuhina alustas Raoul Järvis, ELMO tegevust Prantsusmaal ja Saksamaal asus käivitama Kristiina Kaldmaa ning ettevõtte juhtimise võttis üle ELMO Rendi asutaja ja rohevaldkonna pioneer Enn Laansoo, Jr.

ELMO Rent AS on Eesti ettevõte, kelle tegevusalaks on keskkonnasõbraliku sõidukijagamisteenuse pakkumine ja sellega seotud tehnoloogiate, nagu sõidukipargi IT-opereerimissüsteemi, autokontrolleri ja kaugjuhitava sõiduki väljatöötamine, turule toomine ja skaleerimine.

Märksõnad
Tagasi üles