R, 7.10.2022

Tallinna börsil algas kauplemine Bigbanki võlakirjadega

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Tallinna börsil algas kauplemine Bigbanki võlakirjadega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Algas kauplemine Bigbanki võlakirjadega
Algas kauplemine Bigbanki võlakirjadega Foto: Tallinna börs

Täna noteeriti Nasdaq Balti börside võlakirjanimekirjas Bigbanki võlakirjad. 

Bigbanki tagamata allutatud võlakirjaemissiooni maht on 20 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ning aastane intressimäär 8 protsenti, mida makstakse välja iga kvartal. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 21. september 2032.

Bigbanki võlakirjade noteerimine on jätk ettevõtte läbi viidud avalikule pakkumisele, mille käigus said võlakirju märkida Eesti, Läti ja Leedu investorid. Nõudlus võlakirjade vastu oli 22,8 miljonit eurot, mis tähendab, et pakkumise baasmaht – 10 miljonit eurot – märgiti üle enam kui kaks korda. Võlakirju märkis 1610 investorit.

«Rõõmustav on näha, et üha rohkem Eesti ettevõtteid kasutab oma kasvu rahastamiseks avalikku turgu, pakkudes seeläbi ka uusi investeerimisvõimalusi Balti investoritele,» ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots. «Üle 1600 investori ja enam kui kaks korda üle märgitud pakkumine näitavad, et investorite isu Bigbanki väärtpaberite järele on suur.»

Bigbanki juhatuse esimees Martin Länts tänas kõiki avalikus emissioonis osalenud investoreid usalduse eest. «Esimene avalik märkimisvoor oli tugev start Bigbanki kokku 35 miljoni euro suuruseks kavandatud võlakirjaprogrammile, mida soodsate turutingimuste korral plaanime jätkata järgmisel aastal,» märkis ta.

«Emissioonist kogutud 20 miljonit eurot täiendavat kapitali aitab meil kasvada nii kodulaenude kui ettevõtete finantseerimise valdkonnas Eestis, Lätis ja Leedus. Tahame neis sektorites Baltikumi suurtele universaalpankadele kõva konkurentsi pakkuda ja nii oma tegevusmahte kui turuosa kasumlikult kasvatada,» kommenteeris Martin Länts.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud Eesti pank. Bigbanki peakontor asub Eestis ning ettevõte on esindatud kokku 9 Euroopa riigis. Bigbank tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis ning Bulgaarias ja osutab piiriüleseid teenuseid Saksamaal, Austrias ja Hollandis.

Märksõnad
Tagasi üles