R, 9.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

PALJU ÕNNE! ⟩ Harju Elekter peab börsiloleku sünnipäeva

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Harju Elekter peab börsiloleku sünnipäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Harju Elektril täitus 25. aastat börsil
Harju Elektril täitus 25. aastat börsil Foto: Harju Elekter

Täna, 30. septembril möödub 25 aastat päevast, mil AS Harju Elekter Tallinna börsile läks.

Börsijuubeli puhul õnnitleti ettevõtet New Yorgi Time Square’i ekraanil.

Kui algusaastatel oli Harju Elekter suuresti Eesti-keskne tootmisettevõte, siis tänaseks on kontsernist saanud Põhjamaade üks suuremaid elektrijaotuslahendusi pakkuvaid ettevõtteid, kes panustab aktiivselt kestlikumasse ühiskonda.

Harju Elekter oli üks esimestest ja vähestest 90ndatel börsitegevust alustanud Eesti ettevõtetest, kelle börsielu on tänaseni stabiilne. Enamik samal ajal alustanud siinsetest börsiettevõtetest on tänaseks denoteeritud.

Harju Elektri juhatuse esimees Tiit Atso selgitas, et 25 aasta eest aktsiate noteerimisega börsil lõi Harju Elekter eelduse rahvusvahelisele turule sisenemiseks ning suurendas Eesti ettevõtte usaldusväärsust ja kasvuperspektiivi.

«1997. aastal börsile minnes oli kogu aktsiakapitali väärtus 18 miljonit Eesti krooni, millest ühe aktsia väärtus moodustas 10 Eesti krooni. 2000. aasta fondiemissiooniga toonane aktsiakapital kolmekordistati. Alates 2003. aastast on Harju Elekter olnud Tallinna börsi põhinimekirjas,» tõi Atso esile.

Ta lisas, et 25 börsiaasta jooksul on kontsern käivet kasvatanud 22 korda ning ettevõte turuväärtus on suurenenud peaaegu 10 korda.

«Selle aasta 31. juuli seisuga oli Harju Elektri aktsiakapital 11,5 miljonit eurot, koosnedes 18,3 miljonist lihtaktsiast. Harju Elektril on börsil üldiselt läinud hästi ning aktsiatega tehakse aktiivselt tehinguid. Selle aasta teise kvartali seisuga oli ettevõttel 9842 aktsionäri,» märkis Atso.

Ta nentis, et viimase viie aastaga on aktsionäride arv peaaegu viiekordistunud. Üle 80 protsendi Harju Elektri aktsiaomandusest kuulub Eesti aktsionäridele. «Stabiilselt suur aktsionäride hulk näitab, et Harju Elekter on investeerimisportfellis usaldusväärne ja kindel. Eriti rõõmustab meid, et ettevõte on saanud igal aastal kogu börsil noteeritud aja jooksul maksta aktsionäridele dividende,» rõhutas Atso.

Märksõnad
Tagasi üles