L, 28.01.2023

Saunumi käive vähenes

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Saunumi käive vähenes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saunumi elektrikeris
Saunumi elektrikeris Foto: Kais Tolmats

Saunum Group AS, Saunum Saunas OÜ ja Saunum Sauna Team OÜ septembrikuu müügikäive keriste, keriste lisade, sauna sisekliimaseadmete, kerise automaatika ja saunaehituse müügist ulatus 175 500 euroni (keriste ja keristelisade müük 128 200 eurot, saunaehituse müük 47 300 eurot). Täpselt aasta tagasi, 2021.aasta septembris, oli ettevõtte käive 227 000 eurot, teatas alternatiivturu ettevõte börsile.

«Keriste, automaatika ja sisekliimaseadmete müügitulemusega eksportturgudele võime rahule jääda. Eksportturgude müügimaht oli sarnane mullusega võrreldes. Müüsime kokku 12 turule (Saksamaa, Poola, Ukraina, Leedu, Slovakkia, Soome, Jaapan, Malaisia, Itaalia, Ungari, Bulgaaria, UK). Peamine tagasiminek oli keriste müügis Eesti turule,» ütles Saunum Group AS juhatuse liige Henri Lindal.

«Keriste müük lõppklientidele on viimastel kuudel aasta võrdluses ainult natuke kukkunud. Eesti käibelanguse peamiseks põhjuseks on edasimüüjate soov tavapärast laovaru olulisel määral vähendada. Kõik on ettevaatlikud. Uue olukorraga tuleb arvestada meil tootmisplaane tehes ning edasimüüjatel klientidele tarneaegasid lubades,» lisas Lindal. «Saunaehituses suudame aasta viimases kvartalis kindlasti senise parima tulemuse pakkuda.»

«Üleüldine majandusolukord on hetkel arusaadavalt ärev ja ebamäärane. Näeme, et konkurendid on alates teisest kvartalist käibenumbrites kaotanud või äärmisel juhul oma prognoose oluliselt alla toonud. Saunum on samuti pidanud 2022.aasta esialgselt seatud plaane korrigeerima – seda nii tulude, aga ka kulude poole pealt. Septembri keskel toimunud nõukogu ja juhatuse ühiskoosolekul otsustati, et likviidsusriski vältimiseks vähendab ettevõte turundus- ja püsikulusid selliselt, et ettevõtte kuine kulubaas väheneb kuni 35%. Muuhulgas otsustati septembri lõpus koondada 6 töötajat. Tootearenduste ja innovatsiooniprojektide eelarvet korrigeeriti alla siiski kõigest 4%. Uue generatsiooni keris ning automaatika «Saunum Leil 1.1» arendused jätkuvad täistuuridel,» võttis Lindal septembri peamised otsused seoses ettevõtte kulude kärpimisega kokku.

Aasta viimases kvartalis keskendub Saunum peaasjalikult ekspordile. Oodata on suuremate tellimuste täitmist USAsse, Kanadesse, Jaapanisse ja Austraaliasse. Lisaks on oodata positiivseid arenguid Saksamaa turul. Nimelt alustab oktoobrist Saksamaal Saunumi edasimüüjate võrgustiku ehitamisega pikaajaline Harvia Kesk-Euroopa ekspordijuht Kalervo Laakso. Samuti on Saunum 25-28.oktoobrini oma esindusboksi ja kahe Saunumi funktsiooni omava töötava saunaga väljas maailma ühel suurimal sauna ja spa toodete messil «Interbad 2022» Stuttgardis eesmärgiga sõlmida uusi koostöölepinguid nii Euroopasse kui Aasiasse. Eesti turundusfookus on Saunumi funktsiooni tutvustamisel ning sellega seoses saab ajavahemikul 02.10-31.12 Ülemiste keskuse aatriumis Saunumi efekti proovida töötavas Saunumi saunas.

Märksõnad
Tagasi üles