K, 22.03.2023

DelfinGroup jagab oma töötajatele aktsiaid

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
DelfinGroup jagab oma töötajatele aktsiaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
DelfinGroupi juhatuse esimees Didzis Ādmīdiņš
DelfinGroupi juhatuse esimees Didzis Ādmīdiņš Foto: DelfinGroup

Nasdaq Balti börsil noteeritud finantsettevõte AS DelfinGroup käivitas optsiooniprogrammi, mille raames jagatakse töötajate motiveerimiseks neile 450 000 ettevõtte aktsiat.

DelfinGroupi juhatuse esimees Didzis Ādmīdiņši sõnul soovib DelfinGorup väärtustada iga töötaja panust ettevõtte arengusse ja lõi seetõttu kõigile töötajatele, kes on ettevõttes töötanud vähemalt 12 kuud, võimaluse osaleda optsiooniprogrammis. «Nüüdsest on meie töötajatel võimalus teenida lisatulu koos ettevõtte arenguga. Soovime, et võimalus saada ettevõtte kaasomanikuks ühendab veelgi enam meeskonda ja loob suurema kaasatuse ühiste eesmärkide saavutamisel. See on ka suurepärane lisamotivatsioon andekatele spetsialistidele DelfinGroupis tööle asumiseks, sest kõik uued töötajad saavad samuti pärast aasta pikkust töötamist optsiooniprogrammiga liituda,» selgitas Ādmīdiņš.

«Kuigi optsiooniprogrammid kujutavad paljude riikide ettevõtetes juba levinud praktikat, on Lätis sellisel viisil töötajate motiveerimine innovaatiline. Oleme valmis eeskuju näitama ja julgustama teisi Läti börsiettevõtteid. Töötajatele optsioonide andmisega suurendame ka aktiivsust kapitaliturgudel, kuna loome palju uusi investoreid, kes teevad tõenäoliselt ka muid investeeringuid,» rääkis Ādmīdiņš.

DelfinGroupi asutaja, aktsionäri ja nõukogu esimehe Agris Evertovskise sõnul on ettevõte taas ühe oma lubaduse täitnud: «DelfinGroupi töötajatel on nüüd võimalus isiklikult aktsionäri kingadesse astuda. Ettevõttes töötab üle 300 töötaja ning enamikule neist on osalemine töötajate optsiooniprogrammis esimene kokkupuude ja kogemus väärtpaberitega. Seetõttu on käimas ulatuslik selgitustöö, et DelfinGroupi töötajad saaksid selge ülevaate väärtpaberitesse investeerimisest ja kapitaliturust üldiselt. Lisaks usun, et võimalus saada ettevõtte kaasomanikuks ühendab ja motiveerib positiivselt olemasolevat meeskonda ning inspireerib uusi talente tulema just DelfinGroupi,» lisas Evertovskis.

Personalioptsioon on ettevõtte töötajate õigus osta DelfinGroupi aktsiaid fikseeritud hinnaga. Pärast optsioonide konverteerimist aktsiateks avaneb töötajatel võimalus koos ettevõtte arengu ja väärtuse kasvuga lisaraha teenida. Samuti hakkavad DelfinGroupi töötajad, nagu ka teised ettevõtte aktsionärid, saama kvartaalseid dividende vastavalt DelfinGroupi dividendipoliitikale. See näeb ette, et igas kvartalis makstakse aktsionäridele dividendidena kuni 50% ettevõtte kasumist.

Märksõnad
Tagasi üles