K, 22.03.2023

AMD aktsia teeb võimsat tõusu trotsides Inteli kokkuvarisemist

PM Majandus
AMD aktsia teeb võimsat tõusu trotsides Inteli kokkuvarisemist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
AMD
AMD Foto: Andre M. Chang

Advanced Micro Devicesi ehk AMD aktsia tõusis kolmapäeval üle 12% tänu USA kiibitootja optimistlikule majandustulemusele, mis näitas, et tulutoov andmekeskuste turg korvab arvutituru languse.

Vähemalt 11 analüütikut tõstsid aktsia hinnanguid, rõõmustades tulemuste üle, mis trotsisid konkurendi Inteli ajaloolist kokkuvarisemist ja õhutasid lootust serverite turu edasiseks kasvuks sel aastal.

AMD teatas teisipäeval oma kvartalitulust, mis ületas Wall Streeti ootusi, kuid ettevõtte järgmise kvartali müügiprognoos jääb enam kui 150 miljoni dollariga prognoositust väiksemaks, vahendab Reuters.

«Kuigi absoluutarvudes ei olnud tulemused suurepärased, siis võrreldes nende suurema konkurendi eelmise nädala tulemustega olid nende näitajad palju paremad,» ütlesid Bernsteini analüütikud oma märkuses. «Intel paistab olevat mõjutatud palju hullemalt.»

AMD andmekeskuste äritegevuse tulud kasvasid kvartalis 42%, samas kui Inteli andmekeskuste ja tehisintellekti üksus langes samal perioodil 33%.

Andmekeskuste turg on viimastel kuudel aeglustunud majanduslanguse kartuses olevate ettevõtete väiksemate kulutuste tõttu, kuid AMD kiiremad ja väiksemad kiibid on võimaldanud tal Inteli ees edu saavutada.

Vastuseks langevale protsessorinõudlusele vähendas ettevõte eelmisel aastal arvutikiipide tarnimist ja teatas, et nende arvutikiipide üksust hõlmava ärivaldkonna müük langes kvartalis 51%.

 
Märksõnad
Tagasi üles