K, 22.03.2023

Vandekohtunike silmis ei olnud Muski 2018. aasta Tesla säutsud kelmus

Vandekohtunike silmis ei olnud Muski 2018. aasta Tesla säutsud kelmus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elon Muski säutsumised Twitteris mõjutasid Tesla aktsia hinda
Elon Muski säutsumised Twitteris mõjutasid Tesla aktsia hinda Foto: AP/Scanpix

USA California osariigi vandekohtunikud langetasid reedel otsuse, mille kohaselt ei ole miljardär Elon Musk pannud toime kelmust oma 2018. aasta säutsudega, mis ebaõigelt kinnitasid, et tal on rahastus tagatud Tesla jaoks.

Säutsud viisid Tesla aktsia langusse, misjärel kaebasid aktsionärid Muski kohtusse, öeldes, et magnaat käitus hoolimatult, eesmärgiga pitsitada kompanii vastu panustanud investoreid.

Vaevalt kaks tundi arutanud vandekohtunikud naasid San Francisco kohtusaali, et öelda üksmeelselt, et ei Musk ega Tesla juhtkond plaaninud kelmust nimetatud säutsudega ega ka hilisema tegevusega.

«Lõppude lõpuks on küsimus selles, kas reeglid, mis kehtivad kõigile teistele, peaksid samuti kehtima ka Elon Muskile,» ütles advokaat Nicholas Porritt, kes esindab Glen Littletoni ja teisi Tesla investoreid, üheksale vandekohtunikule oma lõppsõnas.

Porritt tõi protsessi käigus välja, et Muski väited rahastamise tagamisest, mis ei osutunud tõeks, läksid investoreile maksma miljardeid dollareid ning et Musk ja Tesla juhtkond tuleks panna kahju kinni maksma.

Ent Muski advokaadi Alex Spiro vastulause kohtus oli, et miljardär võis eksida kiirustatud säutsus sõnastusega, ent tal ei olnud kavas kedagi tüssata.

Spiro kirjeldas vastuolulist ettevõtjat, kes nüüd on Twitteri omanik, kui inimest, kel oli keeruline lapsepõlv ning kes tuli Ühendriikidesse vaese noorukina oma unelmaid püüdma.

Märksõnad
Tagasi üles