K, 22.03.2023

RAHA EI HAISE? ⟩ Austria suurpank teenib suurema osa kasumist Venemaalt

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Austria suurpank teenib suurema osa kasumist Venemaalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raiffeisen Bank International teenis mullu suurema osa kasumist Venemaal
Raiffeisen Bank International teenis mullu suurema osa kasumist Venemaal Foto: Reuters/ScanPix

Austria Raiffeisen Bank International, kellel on Euroopa pankadest suurim Venemaa-risk, teenis agressorriigist suurema osa oma kasumist.

Sõja tõttu Venemaalt lahkumist kaaluv pank teenis mullu 3,797 miljardi eurosest grupi kasumist Venemaalt 2,058 miljardit eurot. 2021. aastal ei olnud panga kasumis Venemaa osa nii suur. Siis ulatus Venemaa kasum vaid ligi kolmandikuni. Pank sai tulu ka rubla tugevnemisest.

Pank hoiatas, et Venemaalt lahkumine võib võtta aega.

«Meie Venemaa-äri suhtes on väljendatud huvi,» ütles pangajuht Johann Strobl, kes lisas kohe, et millestki konkreetsest pole veel rääkida.

Austria pank tegutseb Venemaal alates Nõukogude Liidu lagunemisest. Varade mahult on tegemist Venemaa suuruselt kümnenda pangaga. Seoses Venemaa kehtestatud sanktsioonidega jääb seal teenitud kasum Venemaale, kirjutab Reuters.

Kuigi panga klientide arv väheneb Venemaal, palgati seal töötajaid juurde. Pank kaotas Venemaal 27 protsenti klientidest, keda on nüüd 3,2 miljonit. Mullu kasvas Venemaal panga töötajate arv 2,3 protsenti, 9537ni.

Pank tegutseb ka Ukrainas, kus see on saanud kriitika osaliseks. Nimelt annab pank Venemaa sõduritele maksepuhkust.

Austria pank kurtis, et nad ei saa midagi teha, sest nad on Venemaa seaduste alusel kohustatud sarnaselt teiste pankadega seda pakkuma. Pank lisas, et nad täidavad kõiki Euroopa Liidu õigusesätteid ja tunnistavad Ukraina territoriaalset, poliitilist ja majandusliku ühtsust.

Märksõnad
Tagasi üles