L, 1.04.2023

Riskifondi juht teenis mullu sektori ajaloo kõrgeima sissetuleku

PM Majandus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riskifondi Citadel asutaja ja tegevjuht Ken Griffin.
Riskifondi Citadel asutaja ja tegevjuht Ken Griffin. Foto: MIKE BLAKE

Institutional Investor avaldas oma iga-aastase edetabeli kõige paremini teenivate riskifondide juhtide kohta. Citadeli juht Ken Griffin teenis eelmisel aastal 4,1 miljardit dollarit, mis on edetabeli ajaloo suurim aastane sissetulek riskifondid juhtide seas.

 

Citadeli tegevjuht Ken Griffin teenis 2022. aastal 4,1 miljardit dollarit, mis on Institutional Investor'si iga-aastase edetabeli andmetel riskifondide juhtide seas eelmisel aastal kõige suurem ning ühtlasi ajaloos kõige suurem, vahendab Business Insider.

Samal ajal kui laiemad turud langesid ja S&P 500 kaotas eelmisel aastal peaaegu 20%, oli Citadeli juhtiva fondi kasum 38,1%. Institutional Investori andmetel oli eelmine aasta fondi parim aasta viimase 13 aasta jooksul ja fond on tõusnud kolme aastaga 117%. Griffin tõusis ühtlasi esimest korda kuue aasta jooksul rikaste nimekirjas esikohale.

Kogu ettevõtte hallatavad varad kasvasid 53,7 miljardi dollarini ning kokku teenis Citadel 2022. aastal 16 miljardit dollarit ja tagastas investoritele aasta lõpus ligikaudu 7 miljardit dollarit.

Iga-aastane rikaste edetabel tõi välja, et riskifondide sektori 25 kõige paremini teenivat üksikisikut teenisid eelmisel aastal kokku 21,5 miljardit dollarit, mis on 2020. ja 2021. aasta järel suuruselt kolmas. See teeb umbes 860 miljonit dollarit ühe rahahalduri kohta.

Israel Englander riskifondist Millennium Management tuli teist aastat järjest teisele kohale, teenides 3,2 miljardit dollarit, kuna tema fondid kasvasid 2022. aastal 12,4%. Kolmanda koha sai Steven Cohen Point72-st, kes teenis eelmisel aastal 1,9 miljardit dollarit.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles