L, 1.04.2023

ÜLLATUS ⟩ Eesti Gaasi ja Tallinki omanik plaanib börsile minna

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Infortari juht Ain Hanschmidt plaanib ettevõtte börsile viia
Infortari juht Ain Hanschmidt plaanib ettevõtte börsile viia Foto: Infortar

Enam kui miljardi euro suuruse varade mahuga Eesti suurima investeerimisettevõtte, energeetikas, laevanduses ja kinnisvaras tegutseva Eesti Gaasi ja Tallinki suuromaniku Infortari lähituleviku eesmärk on jõuda börsile.

«Infortar on kasvanud niivõrd suureks, et järgmine loogiline samm on olla börsil ja avalik. Investorbaasi laiendamine ja börsiga liitumine annab meile võimaluse veel kiiremini rahvusvaheliselt kasvada, varade väärtust kasvatada ja täiendavaid rahastamisvõimalusi leida,» märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

«Meie investeeringute portfell on mitmekesine ja piiriülene, lõviosa kontserni tuludest tuleb välisturgudelt. Infortari osalusega energeetika-, laevandus- ja kinnisvaraettevõtted on end kriisides tõestanud ja neil on suur kasvupotentsiaal – kavatseme investeerimist energeetika- ja kinnisvaraprojektidesse jätkata, Tallinkil on omad otsustusprotsessid ja sellest lähtuvalt ka meist sõltumatu investeerimisplaan,» lausus Hanschmidt.

Ta lisas, et siht börsile jõudmiseks on võetud, nõustajad valitud ja esmased ettevalmistused tehtud, kuid täpsem ajaraam pole veel paigas. 

Infortar on Eesti suurim investeerimisettevõte, mille bilansimaht ulatub 1,1 miljardi ja omakapital 569 miljoni euroni. Infortar tegutseb viies riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Infortari kontserni kuulub 48 tütarettevõtet. Infortaril on 40 protsendi suurune osalus Tallink Grupis, 100 protsenti osalust Eesti Gaasis ning mitmekülgne ja kaasaegne kinnisvaraportfell.

AS Eesti Gaas on Soome-Balti piirkonna suurim erakapitalil energiafirma. Ettevõte pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmist. Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on 50 000 klienti.

AS Tallink Grupp on Läänemere juhtiv merelaevandus- ja transpordikontsern. Tallinki uued laevad vastavad kõikidele saastenormidele. Lisaks reisijate- ning kaubaveole merel pakub Tallink teenuseid maismaal, käitades e-poodi, hotelle ja restorane. Tallinki aktsia on noteeritud Nasdaq Tallinna ja Helsingi börsil.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles